چهارشنبه 30 آذر 1390  11:54 ق.ظ    ویرایش: چهارشنبه 30 آذر 1390 11:59 ق.ظ
توسط: m m
نوع مطلب: عکس سایر پرندگان ،

کلید شیفت shift را نگه دارید و روی تصویر مورد نظرتان کیلیک کنید. سپس وقتی عکس را در اندازه بزرگ مشاهده کردید راست کیلیک کنید و گزینه Save Target As را انتخاب کنید تا عکس را دریافت کنید.

اگر عکسی باز نشد روی آن راست کیلیک کرده و گزینه Show Picture را انتخاب کنید.

  Cheetah1-_Acinonyx-Jubatus_.jpg Cheetah3-_Acinonyx-Jubatus_.jpg

Parrot2.jpg Parrots1.jpg Parrots2.jpg 

African grey parrot feeding on seed pod African grey parrot in flight, front view African grey parrot in flight African grey parrot in flight 

  

Parrot2.jpg Parrots1.jpg Parrots2.jpg

   

  

ادامه مطلب   


نظرات()   
پنجشنبه 24 آذر 1390  11:31 ق.ظ    ویرایش: یکشنبه 27 آذر 1390 01:56 ب.ظ
توسط: m mادامه مطلب   


نظرات()   
پنجشنبه 24 آذر 1390  11:24 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: m m

 همانطور که میدانید سکوت اتاق قناری باعث افسردگی و خستگی در قناری میباشد و از انجایی که موسیقی برتمامی موجودات زنده تاثیر گذار میباشد پرندگان نیز از این قضیه مستثنی نمیباشند بنابر این میتوان فضای اتاق قناری را با  پخش یک اهنگ ملایم از سکوت در اورد که کمک بسیاری درشادابی و تحرک قناری میکند که همین تحرکات یه سلامتی قناری و در اماده شدن ان کمک میکند،موسیقی انتخاب شده برای پخش باید دارای ریتمی ملایم باشد و با تن صدای ملایمی نیز پخش شوند ،اهنگ های انتخاب شده حتما نباید که اواز قناری باشند چون اواز قناری موقعی کاربرد دارد که شما بخواهید یک قناری جوجه اوازی را فرا گیرد که شما ان را انتخاب کرده ایداز این رو اواز قناری موقوم را تهیه نموده و در زمان جوجگی تا فرا گرفتن کامل اواز برای ان پخش میکنید اما اگرخواندن ان برایتان مهم نباشدخود قناری بصورت ارثی اواز را فرا خواهد گرفت و دیگر نیازی به گذاشتن اواز قناری نمی باشد ولی چنانچه دوست داشته باشیدمیتوانید در میان اهنگهای انتخاب شده چند اواز قناری نیز بگذارید از انجایی که پخش اهنگ برای قناری خوب میباشد اما باید بیاد داشته باشید که هیچ وقت نباید انها را روبروی تلویزیون گذاشت چون قناری قادر به درک تصاویر پخش شده از طریق تلویزیون نمیباشد و گاه موجب استرس و نا راحتی هایی در قناری میشود.

 

   


نظرات()   
پنجشنبه 24 آذر 1390  11:13 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: m m

ماده قناری هایی که در دوران لک در یک پران نگهداری شده اند را تا زمان اماده شدن نرها به همین صورت نگهداری کنید ،قناریهای نر که در قفس مجزا نگهداری میشوند باید در ردیف بالاتر قرار گیرند و ماده قناریها یی که هنوز بصورت گله ای نگهداری میشوند در یک پران و در زیر پای نرها گذاشته شوند تا ارام ارام و با بلند شدن صدای نر ها انها نیز رفته رفته اماده شوند ،پس ازمدتی که نرها به امادگی کامل رسیدند و خواندن های بلند را شروع کردند قناریهای ماده با شنیدن صدای نرها شروع به اماده شدن میکنند در این دوران به میله های قفس نخ های تابیده ببندید این کار ضمن کمک به اماده شدن ماده ها از کندن پرهای قناری توسط قناریهای دیگر نیز جلوگیری میکند ،وقتی که علائم امادگی در ماده قناری نمایان شد میتوانید ان را از سایرین جدا نموده و در قفسی مجزا در زیر پای نر گذاشته تا به امادگی کامل برسد با شدت گرفتن امادگی در ماده قناری باید ان را برای اشنایی بیشتر با قناری نر در کنار قناری نر گذاشته شود تا هر دوی انها با هم اشنا شده و همدیگر را برای جفت قبول نمایند بعد از ان و وقتی که مطمئن شدید قنارها همدیگر را برای جفت قبول کرده اند که این عمل با حرکاتی چون دادن پنبه به هم از وسط میله ها و یا کندن پر قناری نر از توسط ماده از وسط میله ها نمایان میشود . در این موقع میتوانید قناری نر را به قفس قناری ماده هدایت کرده و پس از ان لان را برای گذاشت ما راهی دیگر نیز میباشد ان هم اینکه قبل از جفت انداختن انها لان را برای ماده قناری گذاشته و صبر نماییدتا لان را بسته و نزدیک به تخم گذاری شود ان وقت قناری نر به قفس قناری ماده انداخته در این روش قناریها سریع جفت خورده و برای جفت خوردن دعوا نمی کنند اما باید هواستان باشد که بیش از حد صبر نکنید که ماده قناری تخم پوچ بگذارد.

 

   


نظرات()   
چهارشنبه 16 آذر 1390  05:03 ب.ظ    ویرایش: چهارشنبه 16 آذر 1390 09:50 ب.ظ
توسط: m m

قناری

ادامه مطلب   


نظرات()   
چهارشنبه 9 آذر 1390  09:08 ب.ظ    ویرایش: شنبه 12 آذر 1390 05:29 ب.ظ
توسط: m m
نوع مطلب: عکس قناری ،ادامه مطلب   


نظرات()   
چهارشنبه 9 آذر 1390  04:43 ب.ظ    ویرایش: شنبه 19 آذر 1390 05:36 ب.ظ
توسط: m m
نوع مطلب: عمومی ،

نكته ها

1- پیشگیری بمراتب بهتر و کم هزینه تر از درمان است
2 - بیشتر بیماریهای شایع در بین قناریها ناشی از مشکلات گوارشی روده ای میباشد
3- اگر قناری جدیدی خریداری کرده اید 20روز قرنطینه را رعایت کنید
4 - بهترین زمان برای پیشگیری و رفع کمبود ویتامین ها زمان تولکی پرنده ها است
5 - بذر جوانه زده سر شار از ویتامین ها است و شما میتوانید درزمان تولکی ازآن استفاده کنید
6 - یکی از عوامل عمده مرگ و میر قناری ها در طول سال خصوصا در تابستان شیوع بیماری آبله میباشد علایم آن شامل زخم اطراف دهان وچشمها و داخل حلق پرنده و همچنین زخم در ناحیه مخرج پرنده است در برخورد با این علایم بی درنگ با دامپزشک مشورت نمایید و ان را سرسری نگیرید زیرا که اقدام دیرهنگام شما باعث کاهش بازدهی واکسن ودر مواردی موجب افزایش شدت بیماری خواهد شد. دراینصورت تنها باید خود را مقصر اصلی بدانید
7- یادتون باشه که از دادن دانه‌های گرم و غذاهای گرم مثل تخم‌مرغ به قناری در فصل گرما شدیدا پرهیز کنید 8- همچنین در هفته چندبار حمام کردن قناری بد نیست . به شرطی که در معرض مستقیم باد قرار نگیره. یادتون باشه که در هیچ شرایطی نباید قناری در معرض مستقیم باد قرار بگیره.
9- دادن برگ کاهو و تخم کاهو هم در فصل تابستان خوبه. البته کاهو را خوب شسته و بعد از اینکه خشک کردید به قناری بدین.
10- یادتون باشه در فصل تابستان قفس نگه‌داری پرندگان اگر مرتب و به موقع تمیز نشود محل مستعدی برای جمع شدن کنه و حشرات موذی شده و این حشرات هم آفت جان پرندگان می‌شوند.از طرفی کثیفی قفس‌ها موجب بوجود‌ آمدن بیماریهای مختلفی مثل بیماریهای گوارشی در پرنده می‌شود
11- لازم نیست که قناریها را در قفسهای جداگانه نگه‌داری کنین. در این ایام چون قناریها را جفت نمی کنن خوبه که در یک قفس چند قناری با هم نگه‌داری بشه. البته جوجه‌ها با هم. ماده ها با هم و نرها باهم.تعداد قناریها در یک قفس بستگی به اندازه اون داره. و در قفسهای معمولی که حدود ۳۰در۴۰ هست ۴ تا ۵ قناری کافیه.
12- داشتن رژیم غذایی مناسب برای حفظ سلامت پرنده ضروری می باشد
13- بهترین زمان برای انجام واکسیناسیون بر علیه ویروس ابله حدودا سه ماه قبل از جفت اندازی میباشد
14- برای جلوگیری از نابودی نژادهای خالص از آمیزش قناری های نژادهای مختلف و هیبرید با نژاد های خالص خودداری کنید
15- خوراک جوجه های جوان تا50 روزگی دان نرم ( تخم مرغ ) میباشد. جوجه های سالم خودبخود تا این سن مصرف تخم مرغ را کاهش میدهند و به مصرف دانه ها روی میآورند

ادامه مطلب   


نظرات()   
چهارشنبه 9 آذر 1390  04:40 ب.ظ    ویرایش: پنجشنبه 24 آذر 1390 11:09 ق.ظ
توسط: m m

بهترین موقع برای خرید قناری را میتوان  پاییز نام برد چون در این موقع قناری کاملا از دوران لک خارج شده و کاملا صاف گشته  است در این زمان تقریبا پرنده های نر و ماده  جنسیت خود را نشان میدهند و شما هم میتوانید بهتر به قناری و رنگ دلخواه خود برسید چون در این فصل قناری کاملا شکل و ژست و رنگ خود را بدست اورده و شما میتوانید با خیال راحت خرید کنید  اما اگر میخواهید یک قناری مطمئن را برای تولید و تکثیر  داشته باشید بهتر است که اول لک اقدام کرده که پرنده دوران لک را در کنار خودتان بگذراند تا شما بیشتر به ان رسیده و پرنده اماده تری را داشته باشید اما اگر پرنده را فقط برای قشنگی و خواندن میخواهید و تکثیر ان برایتان مهم نیست یا اینکه موقعیت نگهداری پرنده در دوران لک برای شما مقدور نمیباشد و یک پرنده راحت و بی درد سر را میخواهید بهتر است پاییز اقدام به خرید این پرنده زیبا کنید.

ادامه مطلب   


نظرات()   
چهارشنبه 9 آذر 1390  04:35 ب.ظ    ویرایش: چهارشنبه 9 آذر 1390 04:40 ب.ظ
توسط: m m
نوع مطلب: بیماریها و درمان ،

علایم: پف كردن ، لرز ، عطسه ، نفسهای تند و گاهی نیز یك قطعه سفید و شفاف از بینی پرنده سرازیر می شود. این بیماری در بعضی از قناریها با اسهال سفید نیز همراه است. این بیماری را نباید با آسم اشتباه كرد.
درمان : استفاده از غذاهای مقوی ، جلوگیری از كوران و تغییرات دما در محل نگهداری قناری بیمار.
یك قاشق مربا خوری از سولفات دومنیزی در نیم لیتر آب حل كرده و بجای آب تا مدت 24 ساعت به قناری بدهید.
یك قاشق چایخوری روغن اكالیپتوس در یك فنجان آب جوش ریخته در جلوی سوراخ قفس نگهدارید بطوری كه پرنده از بخار متصاعد شده استنشاق نماید ولی این كار نباید زیاد باشد زیرا ممكن است موجب خفگی پرنده شود. پس از 24 ساعت آب اشامیدنی مسهل دار پرنده را بردارید و بجای آن آب آشامیدنی كه در آن یك قرص 50 میلی گرمی ترامایسین حل شده ، بگذارید.
غذای سبزی و پرتقال شیرین باید همه روزه به پرنده داده شود یعنی روزی دو بار صبح و بعد از ظهر تعویض شود تا از پلاسیدگی و ترشیدگی آن جلوگیری شود

   


نظرات()   
چهارشنبه 9 آذر 1390  11:18 ق.ظ    ویرایش: پنجشنبه 24 آذر 1390 11:22 ق.ظ
توسط: m m


نوع دیگر تکثیر و نگهداری قناری ،نگهداری بصورت دسته جمعی میباشد در این روش که بیشتر از طرف افرادی که به فکر صرفه جویی در وقت و هزینه هستند و مرغوبیت جوجه ها برایشان از اهمیت بالایی نیست دنبال میشود.در این روش که از یک اتاق خالی یا گلخانه و پاسیو بعنوان محل نگهداری قناری اختصاص داده میشود چندین قناری نر و ماده را در انجا نگهداری میکنند که میتوان به ازای هر قناری نر سه عدد قناری ماده را نگهداری کرد اما باید در نظر داشت که قناریها را قبل از امادگی در محل نگهداری کرد تا با محیط و لانه ها اشنا شده باشند چون اگر قناری را بعد از امادگی در یک محل بزرگتر رها کنید احتمال پس رفتنش بالا میباشد و احتمال اینکه نتوانند تا گذاشتن تخم لانه ای را اختیار کند و اماده سازد زیاد میباشد در این روش بیشتر ماده ها مسئول بزرگ کردن جوجه ها میباشند و قناری نر بعد گذاشتن تخم ماده ها بدنبال ماده دیگر میرود از این رو جوجه ها به حد کافی تغذیه نمیشوند در نتیجه جوجه های خوبی از اب در نمی ایند مشکلات جزئی دیگری نیز در این روش که کاملا بصورت طبیعی است وجود دارد مثلا نزاع بین قناریهای نر و نزاع بین قناریهای ماده و دیگری تخم گذاری دو ماده در یک لانه .

 

   


نظرات()   
  • کل صفحات:3  
  • 1
  • 2
  • 3
  •   

قناری

اطلاعاتی در مورد همه ی پرنده های خانگی
این صفحه را در گوگل محبوب کنید
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو