سه شنبه 26 مهر 1390  08:34 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: m m
نوع مطلب: نژادهای مختلف ،

قناری ن‍‍ژاد فری شمال هلند ((northern dutch ferill)

این نژاد در شمال فرانسه وهلند پا به عرصه وجود نهاده است . پرها با فاصله از بدن قرارمیگیرند وجثه پرنده را بزرگتر نشان میدهند . دم او بلند ومستقیم میباشد وطول بدنش حدود 17 یا 18 سانتی متر است . حركات او خیلی آهسته وبا تعمق است . تفاوت آن با نژاد فری پاریسی در این است كه نژاد اخیر دارای پرهای فری در ناحیه شكم میباشد ولی نژاد فری هلندی در ناحیه شكم پرهای صاف دارد . پرهای این نژاد در ناحیه سروگردن نیز صاف میباشد . برخلاف سایر نژادهای فری قناریهای نژاد فری شمال هلند والدین خوبی هستند و جوجه هایشان را به خوبی پرورش میدهند .از اینرو برای كسب مهارت افراد كم تجربه مناسب میباشند. قناریهای ماده كه حاصل جوجه كشی این نوع قناری با قناری معمولی كه چثه آنان كوچك باشد برای تولید سهره قناری بسیار مناسب خواهند بود . پرورش این نژاد مرغوب قناری بدلیل ظاهر خوب - توانایی مطلوب در آواز خوانی و همچنین تولید مثل آسان در ایران متداول است و در ماههای اخیر نیز در بازارایران نژاد فری شمال هلند با رنگهای بسیار زیبایی عرضه شده است .سایت قناری مقدم شما را گرامی میدارد


   


نظرات()   
سه شنبه 26 مهر 1390  08:33 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: m m
نوع مطلب: نژادهای مختلف ،قناری فری سوِیسی : از نظر ظاهری شبیه نژاد قناری فنسی اسكاتلندی میباشد ولی طرز ایستادن كمانی شكلش شبیه نژاد فری جنوب هلندی است . حالت ایستادن پرنده به صورت خمیده است و پاهایش را عمود نگه میدارد . طول این قناری ۱۶- ۱۷ سانتیمتر میباشد .

   


نظرات()   
سه شنبه 26 مهر 1390  08:32 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: m m
نوع مطلب: نژادهای مختلف ،

قناری اسكات فنسی :
این نژاد مربوط به ناحیه گلاسكو در كشور اسكاتلند میباشد و بیش از ۱۵۰سال است كه شناسایی شده . از نظر شكل كلی شبیه نژاد بلژیكی میباشد ولی تفاوتش در این است كه به جای ایجاد دو محور عمودی بین دم با بدن در این نژاد سه قسمت سر - پشت بدن و دم همانند یك كمان در امتداد هم قرار میگیرند و طول بدن پرنده به حدود ۱۷ - ۱۸ سانتیمتر میرسد . سر پرنده كوچك و صاف ودارای پرها ونوك كوتاه میباشد . به علت جفت گیری خویشاوندی زیاد ناراحتیهای روده ای و ضعف عمومی در این نژاد رایج است .


   


نظرات()   
سه شنبه 26 مهر 1390  08:31 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: m m
نوع مطلب: نژادهای مختلف ،

چگونگی تولید قناری آبی مایل به خاكستری
قناری آبی مایل به خاكستری از تبدیل زمینه زرد به زمینه سفید به د ست می آید .
زیرا خال ولك های سیاه وقهوه ای رنگ در روی زمینه زرد تبدیل به رنگ سبز میشوند در صورتی كه در روی زمینه سفید به رنگ آبی مایل به خاكستری تبدیل میگردد . بدین معنی كه اگر ما بتوانیم زمینه زرد قناری سبز را از زرد به سفید تبدیل نماییم آن وقت ما صاحب یك قناری آبی رنگ مایل به خاكستری خواهیم شد .
بدون شك بهترین جفت گیری برای تولید قناری آبی مایل به خاكستری جفت كردن آبی خاكستری یكدست با سبز یكدست است .كه نتیجه حاصله 50 درصد آبی مایل به خاكستری و50درصد سبز رنگ میباشد .قناریهای رنگ حنایی روشن و زرد مایل به قهوه ای استعداد كامل برای تبدیل زمینه زرد به زمینه سفید دارند . چنانچه قناری آبی مایل به خاكستری نداشته باشیم می توانیم از جفت كردن قناری سفید با قناری سبز ونسل بعدی
آنها قناری آبی مایل به خاكستری یكدست به وجود آوریم

   


نظرات()   
سه شنبه 26 مهر 1390  08:30 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: m m
نوع مطلب: نژادهای مختلف ،قناری یوركشایر به نام جنتلمن قناریها معروف شده است . هیكل برازنده و حركات محكم و با وقارش حقیقتا اورا شایسته داشتن چنین عنوانی می نماید . در تربیت این نژاد قناری زحمت زیادی كشیده شده است . وقتی كلوپ یوركشایر در سال 1894در كشور انگلستان تاسیس شد هیت مدیره كلوپ یك شكل ایده آل از قناری یوركشایر ترسیم نمودند كه هدف تربیت كنندگان رسیدن به آن و مدرك قضات برای نمره دادن باشد . این شكل از لحاظ كشیدگی و ظرافت شبیه به پرنده خوش آوازی بود كه تربیت كنندگان آن به ظرافت و باریكی آن افتخار میكردند و میگفتند كه از حلقه انگشتر میگذرد . قناری یوركشایر در اثرمساعی تربیت كنندگان نه تنها به غایت منظور رسید بلكه از آن هم بهتر وزیباتر شد تا اینكه در سال 1946باشگاه قناری یوركشایر شكل جدیدی ترسیم وتصویب كرد و به اطلاع عموم تربیت كنندگان در دنیا رسانید .از محسنات این نژاد داشتن سر مدور وصاف است كه با گردن قوی ومتناسب به بدن وصل میشود .چشم های پرنده در مرکز سر قرار داشته وپرهای آن کوتاه - ابریشمی - پرپشت وچسبیده به بدن پرنده است . دم این قناری باید بلند وكشیده و بالهای او به حد اعلا منظم و دربالای دم با هم مماس باشند . این نژاد از جمله قناریهای درشت میباشد وطولش به ۱۷ ا لی ۱۹ سانتیمترمیرسد .برای اولین بار در سال ۱۸۷۰ از نژاد لانکشایردر انگلستان - بلژیک و نروژ بوجود آمده است .این نژاد به خوبی جوجه هایش را پرورش میدهد ونیازی به قناری پرستار ندارد .در جفت كردن این قناری باید دقت بیشتری به كار برد برای اینكه نقش مهم قناری نر در درقد واندازه جوجه ها است در صورتی كه تاثیر قناری ماده در نوع و مرغوبی جنس جوجه ها است . در ایران با توجه به این مطلب در تولید قناری رسمی كشیده و بلند از قناری نر یوركشایر استفاده میشود. در تغذیه جوجه ها نیز پرنده نر نسبت به ماده نقش مهم تری دارد واز اینرو میتوان به پرنده ماده اجازه داد تا ۲ ا لی ۳ دوره تخم گذاری کند و وظیفه پرورش جوجه ها را به جفت او واگذار کرد .

   


نظرات()   
سه شنبه 26 مهر 1390  08:29 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: m m
نوع مطلب: نژادهای مختلف ،

قناری ملادو(Melado) :

علاوه بر نژاد جی بوسو اخیرا نژاد جدیدی به نام ملادو به علاقه مندان قناری معرفی شده که از نظر شکل ظاهری مشابه با نژاد جیبوسو می باشد. ولی از آن بزرگتر بوده و طول کل بدن آن به حدود ۲۱ سانتی متر می رسد. بطوریکه طول دم و شکم و پشت آن حدود ۱۵ سانتی متر و سر و گردنش حدود ۶ سانتی متر است.

   


نظرات()   
سه شنبه 26 مهر 1390  08:28 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: m m
نوع مطلب: نژادهای مختلف ،قناری نژاد لیزارد(Lizard) :

در واقع از نظر شکل ظاهری مشایه با قناری های رنگی معمولی است ولی وجه تمایز آن رنگ آمیزی پر و بالش است که مانند فلس های روی هم خوابیده می باشد. در واقع به علت تیره بودن وسط پرها و روشن بودن حاشیه هریک از آنها مانند فلس به نظر می رسند. منشا اولیه به وجود آمدن او به درستی معلوم نیست ولی تصور می شود که برای اولین بار در انگلیس پرورش یافته و از سال ۱۹۴۵ انجمن پرورش دهندگان این نژاد در انگلستان تاسیس شده است. این نژاد مستعد ابتلاء به بیماری اسهال میباشند و از این رو باید در مصرف سبزیجات و میوه های تازه حد اعتدال را در نظر گرفت و جهت جلوگیری از کمبود های احتمالی از مولتی ویتامین استفاده کرد.
   


نظرات()   
سه شنبه 26 مهر 1390  08:27 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: m m
نوع مطلب: نژادهای مختلف ،

قناری فری جنوب هلند(Southern dutch frill) :

برخی از صاحب نظران بر این عقیده اند که این نژاد از قناری فری پاریسی و قناری بلژیکی در حدود صد سال پیش بوجود آمده است. به هنگام ایستادن بر روی چوب پاها و پشت بدن به طور عمودی قرار گرفته و دم پرنده در امتداد پشت او بوده و به چوب زیر پایش می چسبد و سر و گردنش به طور افقی به طرف جلو قرار می گیرد و بدن به شکل عدد هفت لاتین (7) در می آید. به همین دلیل کوچکتر از نژاد فری شمال هلند به نظر می رسد ولی طول آن حدود ۱۶ الی ۱۷ سانتی متر است. گردن پرنده باریک و بلند و سر او کوچک و بیضی شکل است. این پرنده ها والدین خوبی نیستند و بهتر است بهتر است از قناری پرستار برای خوابیدن بر روی تخم ها و پرورش جوجه ها استفاده کرد.   


نظرات()   
سه شنبه 26 مهر 1390  08:26 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: m m
نوع مطلب: نژادهای مختلف ،

از حدود ۵۰ سال قبل در ژاپن معرفی شده است و از امتزاج نژاد بژیکی با فنسی اسکاتلندی بوجود آمده است. تقریبا در رده قناری های نژاد بلژیکی و مونیخی قرار دارد و بطور قائم می ایستد ولی اندازه بدن او کوچک و طولش در حدود ۱۱ الی ۱۲ سانتی متر است. فرم کلی بدن بسیار لاغر و کشیده و گردن او دارای خمیدگی جزئی می باشد که حالت نیم هلالی ایجاد می کند. سر او گرد نوکش کوتاه و مخروطی و دمش باریک بلند و در انتها دو شاخه است.

   


نظرات()   
سه شنبه 26 مهر 1390  08:25 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: m m
نوع مطلب: نژادهای مختلف ،
دارای جثه بزرگ بوده و طول آن به ۱۹ تا ۲۳ سانتی متر می رسد. ناحیه پشت سر آن صاف تر از نورویچی و یورکشایر است و دو نوع کاکل دار و بدون کاکل دارد. تنها رنگ های خالص آن رنگ زرد و به ندرت سفید است. تصور می شود که برای اولین بار در ناحیه لانکشایر از نژاد هلندی بوجود آمده است و سر منشا سایر نژادهای درشت انگلیسی مثل یورکشایر می باشد.The Lancashire is the largest of all English breeds of canary

لانکشایر بزرگتر از تمام نژادهای قناری انگلیسی است .
Owing to its large frame and abundance of feather, the Lancashire needs generous feeding during the moult, care being taken that the diet is not low in protein. At the same time, ample room for exercise must be allowed so that the birds do not become overfat and sluggish. The Lancashire is a natural colour showbird and therefore needs no colour food during the moult.

لانکشایر نیازمند تغذیه مناسب در دوران تولک است رژیم غذایی این پرنده نیازمند مقدارکم پروتیین میباشد. قناری لانکشایر در دوران تولک به فضای کافی برای پرواز بمنظور جلوگیری از چاق و تنبل شدن دارد . ضمنا برای قناری مذکور نیاز به مصرف غذای رنگی نمیباشد .


   


نظرات()   

قناری

اطلاعاتی در مورد همه ی پرنده های خانگی
این صفحه را در گوگل محبوب کنید
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو