تبلیغات
قناری - مطالب بهمن 1390
جمعه 21 بهمن 1390  02:42 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: m m

تا اواخر پاییز جوجه ها در قفس جوجه پران نگهداری شوند
از لحاظ تغدیه به این نکته توجه فرمایید که برنامه غذایی منظمی داشته باشید تا قناری در کنترل شما قرار گیرد
تخم کتان و ارزن ریز دانه اصلی قناری است و استفاده از مخلوط هفت تخم در هفته یک نوبت لازم است
تا مادامیکه هوا گرم نشده است در هفت تخم از تخم کاپشه استفاده کنید و پس از گرم شدن هوا دانه های خنک در هفت تخم بیشتر باشد
حداکثر دو نوبت سبزی و میوه در هفته کفایت دارد
هر ده روز یا یک هفته به جوجه ها غذای تخم مرغی شامل تخم مرغ ، آرد سوخاری ، شیر خشک و هویج همراه با دانه خرفه بدهید
از مولتی ویتامین مخصوص پرندگان بصورت منطم استفاده کنید
کف دریا و سنگریزه همواره در دسترس جوجه ها باشد
منبع قناری علیرضا

   


نظرات()   
جمعه 21 بهمن 1390  02:40 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: m m
نوع مطلب: تغذیه ،

ترکیب مناسب مخلوط هفت تخم جهت خوراک قناری :

تخم کاهو 2.5 کیلو گرم

تخم ترب 400 گرم

تخم شلغم 1 کیلوگرم

دانه بذرک 400 گرم

تخم کلم نیم کیلوگرم

شاهدانه 200 گرم

تخم خرفه 1 کیلوگرم

منبع قناری علیرضا

   


نظرات()   
جمعه 21 بهمن 1390  02:38 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: m m
نوع مطلب: دانستنیهای قناری ،

برای جلوگیری از بیماریها و تغذیه مناسب ، تعویض اب آشامیدنی روزانه قناری ضروری است

ادامه مطلب   


نظرات()   
جمعه 21 بهمن 1390  02:36 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: m m
نوع مطلب: ویتامین ها ،مواد مغذی جیره تامین كننده انرژی مورد نیاز برای انجام متابولیسم است. مواد مغذی اصلی جیره عبارتند از: آب ، پروتئین ، چربی و كربوهیدراتها.
انرژی به خودی خود یك ماده مغذی نیست بلكه خصوصیتی است كه به وسیله مواد مغذی جیره تامین میگردد.
احتیاجات انرژی پرنده به طور چشمگیری از احتیاجات سایر مواد مغذی متغیرتر است زیرا پرندگان برای تامین نیاز انرژی به قدری غذا مصرف می نمایند كه نیازهای انرژی خود را تامین نمایند و با تغییر در دمای محیط ، سطح فعالیت ، مصرف خوراك آنها تغییر می كند.
اسید های آمینه عمدتا برای ساخت پروتئینها كه اجزای اصلی ساختاری همه بافتها هستند به كار می رود. در جوجه های جوان در حال رشد و ماده های تخمگذار ، احتیاج اسید آمینه برای تجمع پروتئین پرندگان ، احتیاجات در زمان رشد ، بالاترین مقدار است و به تدریج تا رسیدن به وزن بدن و تركیب بلوغ ، كاهش می یابد. در هنگام تولید مثل ، دوباره نیاز افزایش می یابد ولی پس از تولید مثل كاهش یافته و دوباره در طی تولك رفتن ، افزایش پیدا می كند. احتیاج ماده های تخمگذار به اسید های آمینه یك هفته قبل از شروع تخمگذاری افزایش می یابد. در طی دوره تخمگذاری نیاز به انرژی بیشتر نیز افزایش می یابد . در بسیاری از پرندگان به منظور تامین احتیاجات افزایش یافته انرژی ، مصرف غذا به اندازه كافی زیاد می شود. این افزایش احتیاجات در طی تولید تخم ، اغلب با تغییر در علایق غذایی دنبال می شود.
مس
نیاز به مس در همه ی گونه های طیوری كه مورد آزمایش قرار گرفته اند به ازای هر كیلوگرم ماده خشك ، از 8 میلی گرم فراتر نمی رود. پرندگان جوان در حال رشد ، نسبت به بالغان به مقادیر بیشتری از مس نیاز دارند و احتمال بروز كمبود در آنها بیشتر است.
علایم كمبود مس شامل: كم خونی ، خونریزی ، لنگش ، تخمهای غیر بارور و كم رنگی پرها است.
تخم حاصل از پرندگان ماده ای كه كمبود مس دارند غیر بارور بوده و به خاطر كولاژن در غشای پوسته ممكن است پوسته های غیر طبیعی داشته باشند.
آهن
پرندگانی كه روی كف بتونی یا قفسهای سیمی پرورش داده می شوند ، به كمبود آهن حساستر می باشند چون آنها به خاك كه آهن تكمیلی را برای آنها فراهم می كند دسترسی ندارند.
پرندگان ماده تخمگذار مبتلا به كمبود آهن، تخم هایی می گذارند كه در آنها مرگ و میر در مراحل انتهایی رشد جنین به وقوع می پیوندد.
روی
كمبود روی در پرندگان محصور كه از جیره هایی بر پایه دانه ها تغذیه می گردند نسبتا عادی است . حتی كمبود روی در جیره ، باعث كاهش اشتها می شود. كمبود های شدیدتر باعث افت شدید در مصرف خوراك می گردد. كمبود روی به تمام فرآیندهای فیزیولوژیكی مهم از جمله تكثیر سلولی و رشد ،
موجب کم خونی و مرگ در دوران اولیه و گاهی تحلیل رفتن رشد عضلانی در مرحله دوم رشد جنینی می شود .
منگنز
در پرندگان تخمگذار كمبود منگنز باعث نازك شدن پوسته تخم و كاهش جوجه درآوری میگردد. جوجه های حاصل از تخم هایی با كمبود منگنز ممكن است بدنی خشك و لاغر ، ناهنجاریهای اسكلتی و عدم تعادل داشته باشند همچنین امكان نشان دادن وضعیت ستاره نگری با برگشتن سر به عقب نیز در آنها وجود دارد.
منیزیم
پرندگانی كه از جیره غذایی حاوی مقادیر بسیار كمتر از حداقل نیاز منیزیم تغذیه می كنند به مرور زمان دچار علائم ناشی از كمبود منیزیم می شوند كه عبارتند از: بیحالی ، پایین بودن شدت سوخت و ساز پایه ، دشواری تنفس ، اختلال در حركت ،كندی رشد و دوره هایی از اغما.

فقط با یك تغذیه مناسب می توانید ضمن تامین نیازهای روزانه پرندگان خود به انواع ویتامین ها و مواد معدنی ، آنها را در مقابل انواع بیماریهای خطرناك و كشنده حفاظت كرد.
منبع قناری علیرضا

   


نظرات()   
سه شنبه 18 بهمن 1390  01:14 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: m m

کبوتر پرنده ای است از خانواده Columbiforms که به دو صورت وحشی واهلی یافت می شود ورنگ ها ونژادهای مختلفی دارد که معروف ترین آن ها کبوتر خانگی وکبوتر صحرایی است . نام علمی کبوتر خانگی Clumba domestica است که در زبان انگلیسیDove وPigeon ودر زبان فرانسه Pigeon و Colombe نامیده می شود . نام علمی کبوتر صحرایی ، Columba Livia است که نام انگلیسی آن Wild Pigeon ونام فرانسه أن Biset یا Pigeon Sauvage می باشد . به این پرنده در زبان عربی ، حمام ودر ترکی ، گورچین گویند . واژه کبوتر یک واژه اصیل فارسی است که از دو واژه کبود ( آبی ) وتر تشکیل شده است .
كفتر فاخته

ادامه مطلب   


نظرات()   
سه شنبه 18 بهمن 1390  01:11 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: m m

طوطی پرنده‌ای است سبزرنگ از راسته طوطی‌سانان (Psittaciformes) که به مناسبت سهولت تقلید آوای آدمی قابل‌ملاحظه است. طوطیان عموما در نواحی گرم و رطوبی افریقا و هند زیست می‌کنند. طوطی معرب توتی و آن پرنده‌ای است سبز که به عرف آن را طوطا نامند و شکرشکن، شکرفشان، شکرمقال، شکرین‌مقال، شیرین‌زبان، شیرین‌سخن، شیرین‌تکلم، شیرین‌گفتار، خوش‌نوا و خوش‌حرف از صفات اوست.

طوطی

ادامه مطلب   


نظرات()   
شنبه 8 بهمن 1390  11:44 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: m m
نوع مطلب: عمومی ،

•• انتخاب نام

اسامی متعارفی بر روی انواع حیوانات خانگی گذاشته می شود که غالبا" نسبت به شنیدن نامشان واکنش نشان می دهند. معمولا" نامهای کوتاه دوسیلابی بیشتر مناسب حیوان است. نکته قابل توجه این است که اسامی به نوعی نباشد که مورد اعتراض وغیر قابل قبول عامه باشد. سعی گردیده نامها به تفکیک به لحاظ نوع حیوان و جنسیت آنها انتخاب شود .

همسترماده جین جر
ماده میشا
نر آلجرو
نر جرالد
 

ادامه مطلب   


نظرات()   
شنبه 8 بهمن 1390  11:40 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: m m
نوع مطلب: عکس سایر پرندگان ،

parandeh haye ziba (6)

ادامه مطلب   


نظرات()   
دوشنبه 3 بهمن 1390  09:41 ب.ظ    ویرایش: سه شنبه 4 بهمن 1390 02:09 ب.ظ
توسط: m m

تقسیم بندی آنتی بیوتیکها از نظر منشاء :

1- منشاء طبیعی
- کفکها , مانند : پنی سیلین های طبیعی و گریزئوفولوین
- قارچهای پست , مانند : استرپتو مایسین - کلر تتراسیکلین - اکسی تتراسیکلین - اریترومایسین - نئومایسین - نیستاتین و سفالوسپورین
- باکتری ها , مانند : باسیتراسین - پلی میکسین ها و تایروتریسین

2- منشاء نیمه ساختگی

ادامه مطلب   


نظرات()   

قناری

اطلاعاتی در مورد همه ی پرنده های خانگی
این صفحه را در گوگل محبوب کنید