تبلیغات
قناری - سگ

راه برای خوش آمد گویی به سگی که از پناهگاه آمده

سگی را که از پناهگاه به خانه آورده اید درست مثل یک بچه 2 ساله مورد محبت قرار دهید و باز مثل یک بچه 2 ساله از او توقع داشته باشید، تا بتوانید یک رابطه دوستی عمیق را در کمترین زمان ممکن با او برقرار کنید. Jean Smith مسئول امور مرکز نجات بخشی سگهای نژاد کالی در کارولینا میگوید: این نکته که به او (سگ) بفهمانیم که اینجا خانه اوست و او قرار نیست که از اینجا برود، بسیار مهم است.
در اینجا ما با کمک متخصصین، 10 نکته اساسی را برای این منظور آماده نموده ایم:

سگ خود را بشناسید

* "تا حد امکان از مسئولین پناهگاه یا مرکز نجات بخشی، در مورد رفتار سگ مورد نظرتان و یا عادات روزانه اش سوال بپرسید و اطلاعات کافی را بدست آورید" بEmma Parson رئیس مرکز نجات بخشی گلدن ریتریور یانکی در این زمینه می افزاید : "ادامه دادن تغذیه، ورزش و نظافت سگ طبق عادات معمولش در خانه جدید، به او اعتماد بنفس میدهد.

وظایف نگهداری از سگ و محدودیت های سگ در خانه را از اول به اطلاع همه اعضا خانواده برسانید

* این وظایف شامل : چه کسی سگ را برای قدم زدن، بیرون میبرد، چه کسی به سگ غذا میدهد ،میشوند، همچنین بخشی از خانه یا لوازم را که خارج از محدوده چهارپایان هستند را نیز مشخص کنید. بررسی کنید که آیا وظایف بدرستی انجام میشوند یا قوانین اجرا میگردند یا خیر.

مراقب سلامت سگ باشید

* Lorry Blackburn توصیه میکند که "سگ را برای آزمون های دامپزشکی نزد متخصص مربوطه برده و نسبت به شناسائی و درمان بیماریهای انگلی هم اقدام کنید.جامعه انسانیت ایالات متحده توصیه میکند تا نسبت به عقیم و یا نابارور کردن سگ خود اقدام کنید تا نسلهای آینده سگ شما در خطر ابتلا به سرنوشت والدین خود قرار نگیرند و سر از پناهگاه در نیاورند.

زیاد سخت نگیرید

* Parson به شما توصیه میکند که در طول یک تعطیلات چند روزه نسبت به آوردن سگ از پناهگاه به خانه اقدام کنید و در یکی دو روز اول او را به حال خود گذاشته و فقط به صورت بسیار جزئی او را به دیگر اعضا خانواده معرفی کنید، در مورد آشنایی با دیگر حیوانات موجود در منزل هم، بدون عجله و با حوصله، آنها را به سگ جدید معرفی کنید.

به او حس امنیت را القا کنید

* " اگر سگ عادت به خوابیدن در قفس دارد، پس قفس را در اختیارش قرار دهید، چون سگ در آنجا احساس امنیت بیشتری میکند"

نسبت به ادرار او در منزل حساس نباشید

* فرض کنید که سگ نمیداند چطور در منزل باید کار خود را انجام دهد، هر چند ساعت یکبار او را بیرون ببرید تا از اتفاق جلوگیری کنید، همچنین سعی کنید تا حالات سگ برای نشان دادن نیاز به بیرون رفتن را بفهمید. Parson در این زمینه میگوید: سخت نگیرید، سگ جدید که نمیداند کدام در به بیرون میرود.

راه بروید، ننشینید

* سگها دوست دارند با شما راه بروند یا بدوند. این کار نه تنها سلامت آنها را تضمین میکند، بلکه روابط میان شما و او را هم محکمتر میکند.

با هم به کلاس بروید

* باهم به کلاسهای آموزشی سگها بروید، حتی اگر سگ فرمانها را هم میداند، اما جامعه انسانیت آمریکا معتقد است که این حضور مشترک در کلاس، شما را بهم نزدیکتر میکند.

او را با افسار، بیرون ببرید

* در آزاد گذاشتن سگ در محیطهای باز مثل پارک، عجله نکنید. دویدن دنبال او، فرار را به نوعی بازی برای سگ تبدیل میکند. پارسون میگوید "وقتی افراد به درستی سگ خود را مدیریت میکنند، سگ هم به طور خودکار تابع قوانینی میشود که از آنها خواسته میشود"

صبور باشید

* در آخر، با صبر و حوصله تمام با سگ جدید که از پناهگاه آورده اید برخورد کنید، به او وقت بدهید تا با زندگی جدیدشسازگار شود. درست مثل انسانها، با وقت گذراندن با یکدیگر میتوانید امکان برقراری یک رابطه شاد و همیشگی را تسهیل کنید.

نام‌های ایرانی با حرف آ برای سگ ایرانی


آبتن (آبْ. تنْ): لطیف تن، ظریف کسی که بدنی به لطافت و روشنی آب داشته باشد.
آبنوش: زنی در مجموعه ویس و رامین، نوشنده آب، دوستدار روشنایی
آبید (آ.بی.دْ): شرر، شراره، آتش، جرقه (آییژ، آییژک، آییژه، آبیز، ابیز، ابیزک) هم گفته شده.
آبیژ (آ.بی.ژْ): شراره، اخگر
آتور (آشوری): آشور۷ سرزمین آشور
آتون: زنی که دختران را درس بدهد و کارهای دستی به آنها بیاموزد، به‌معنای: زهدان هم آمده
آتی: آینده
آتیس (آ.تی.سْ): نام فرشته نگهبان گیاهان و نماینده سرسبزی و طراوت
آدان (کردی): سودمند
آدُخت: از نام‌های رایج زرتشتیان
آران (آ.را.نْ): روستایی است در حوالی کاشان، سرزمینی در شمال غربی ایران و مغرب دریای خزر در قفقاز که روس‌ها آن را آذربایجان شوروی نام داده‌اند- در زبان ترکی
آرتا: از نام‌های باستانی (مقدس، شاد، سرفراز)- نام فرزند هیستاسب هخامنشی
آریافر: دارنده فر و شکوه آریایی
آرون: صفت خوب، خوی خوش، سرشت نیکو
آساره (لری) «آ.سا.رَه (رِه)»: ستاره
آسایا: سایه
آسو (کردی): افق، روشنایی
آسیم (آ.سی.مْ): بلند مرتبه، عظیم‌الشأن
آسیمن (آ.سی.مَنْ): آسوده، آرام‌‌گرفته
آشار (کردی): پنهان کردن
آفتاب: خورشید، گرمی و روشنی و تابش خورشید
آگرا (لک)(آ.گْ.را): آتش
آگر (لک)(آ.گِرْ): آتش که با شعله همراه باشد
آلا: سرخ، سرخ کمرنگ، صفت از آل- در ترکی بمعنای: دورنگ، سایه روشن، سپید و سیاه
آیران: ایران
آون: آونگ
آوید (آ.وی.دْ): از واژه‌های باستانی، در فرهنگ نامی بمعنای: مشتاق و خواهان
آهو: حیوانی از تیره نشخوارکنندگان، دارای دست و پای بلندو چشمان زیبا، در دویدن و رمیدن معروف است. بمعنای عیب و نقص و خطا هم آمده
قناری

اطلاعاتی در مورد همه ی پرنده های خانگی
این صفحه را در گوگل محبوب کنید